Bol raz jeden život

Pohoršuje vás slovo sex a obraz rozmnožujúceho sa hmyzu? Hornbach v kampani neukazuje nikoho spáleň, nevŕta sa v súkromí, ukazuje obyčajné párenie hmyzu – základ života v našich záhradách. Je slovo sex to, čo vás dráždi?

V akom stave je diskusia na tému sex v slovenských domácnostiach? Slovo sex sa nepoužíva a v encykolopédiách sa zlepujú strany o párení zvierat? Asi áno. Nechceme apelovať na nevhodné a predčasné otváranie témy sexuality. Na slovo sex by sme si však, aj v záujme našich detí mali zvyknúť. A kľudne aj na obraz páriacej sa mnohonôžky. Prečo?

Lebo podporovaním tabu si zarábame na presne také prúsery, aké sa nám odohrávajú v parlamente. Robíme z vecnej debaty, ktorú s deťmi treba viesť, niečo ožehavo zakázané a prispievame tým k zneužívaniu tejto témy. Deťom tým nepomáhame, iba ich nechávame v tom, že sex je niečo strašne cudzie, čo si majú potichúčky vyhľadať a nikoho sa radšej nič nepýtať. Nemusíme hovoriť, kam to potom speje. Hornbach sa témy vo svojej kampani zhostil citlivo a nám sa to páči.